KOUČINGAS


KAS YRA KOUČINGAS?

Koučingas – tai koučerio ir kliento partnerystė, kurioje naudodamas konkrečius įrankius koučeris padeda klientui išgyventi geriausia, pasiekti norimų rezultatų asmeniniame bei profesiniame gyvenime.

KOUČINGO NAUDA

 • Klientas įgyja pasitikėjimo savimi.
 • Klientui tampa aiškūs jo tikslai ir vertybės.
 • Koučingas suteikia potencialo, reikalingo darbui ar karjerai.
 • Klientui aišku, ko jis nori ir ką gali duoti santykiuose; jo santykiai gerėja.
 • Klientas tampa tuo, kuo ir nori būti.

Verslo organizacijoje:

 • Gerėja komandinis darbas.
 • Investicija atneša norimą tvarų rezultatą.
 • Padeda išsaugoti geriausius darbuotojus.
 • Įrodymas, kad verslo organizacijai iš tiesų rūpi jos žmonės.
 • Efektyviausias būdas sutelkti resursus ten, kur jų reikia.

ICC KOUČINGAS


KAS YRA ICC?

Tarptautinė koučingo bendruomenė (International Coaching Community – ICC) – tai žinių, atradimų ir asmeninio augimo bendruomenė, viena didžiausių koučerių organizacijų pasaulyje, vienijanti daugiau kaip 13 tūkst. sertifikuotų koučerių iš 67-ių valstybių. ICC – tai vienintelė koučingo bendruomenė, kuri taiko tą pačią mokymosi metodiką visose pasaulio šalyse. ICC yra Londone registruota nevyriausybinė organizacija, kurią 2001 metais įkūrė Josephas O‘Connoras – vienas žymiausių pasaulio koučerių, lyderystės mokytojas, 18 knygų autorius, treneris, konsultantas, ir Andrea Lages – brazilų kilmės koučingo trenerė.

KOUČERIS


KAS YRA KOUČERIS?

Koučeris yra vedlys, kuris žingsnis po žingsnio nuveda klientą ten, kur jis nori, suteikdamas aiškumą, pažinimą, sąmoningumą ir norą siekti. Koučingo treneris nedalija padarimų, naudodamas galingų klausimų metodiką jis veda klientą per įvairius potyrius ir skatina atrasti savus atsakymus.

KOUČINGO TEMOS

Dažniausiai koučeriai dirba su žmonėmis, turinčiais ribotų įsitikinimų, kurie trukdo vystytis ir siekti savo tikslo; koučingas padeda suprasti tikrąjį tikslą, už jo slypinčią vertybę bei sudaryti veiksmų planą tam tikslui pasiekti.

INDIVIDUALUS KOUČINGAS


INDIVIDUALAUS KOUČINGO PASLAUGA

Individualaus koučingo paslauga – tai koučingo sesijų ciklas. Koučingo sesijoje klientas kartu su koučeriu sprendžia jam rūpimus profesinio ar asmeninio gyvenimo klausimus. Kreipkitės į koučerį, jei norite išeiti iš uždaro rato, patirti daugiau laimės, įveikti vidinius barjerus, rasti atsakymus, pažinti save. Individualios koučingo sesijos padeda klientams rasti aiškią profesinę kryptį, siekti karjeros, imtis veiksmų realizuojant savo svajones ir tikslus, įgyvendinti norimą pokytį.

Ko koučeris tikisi iš kliento?

Koučingo sesijos yra veiksmingos tik tuo atveju, jei klientas pats nori imtis veiksmų, pakeisti savo gyvenimą ir yra pasirengęs dirbti su savimi.

Kiek kainuoja individuali koučingo sesija?

Individuali sesija kainuoja nuo 50 iki 100 eurų. Tai priklauso nuo koučerio patirties, žinių, specializacijos.

KAIP TAPTI KOUČERIU?


KOUČINGO MOKYMAI

Koučingo mokymai skirti visiems asmenims, norintiems tapti profesionaliais koučeriais ir sustiprinti vadovavimo ar asmenines kompetencijas. Šie mokymai tinka visiems darbuotojams, kurie nori plėsti savo vidinius resursus, sąmoningumą, atsakomybę ir motyvaciją, bei meno pasaulio žmonėms, norintiems išlaisvinti savo talentą, kūrybinį potencialą bei geriau realizuoti savo kuriamą produktą. Koučingo mokymų programą sudaro 8 dienos (du moduliai: vienas modulis – 4 dienos). Dauguma besimokančiųjų tampa sertifikuotais koučeriais per 3–6 mėnesius nuo paskutinės mokymosi dienos.

KOUČINGO SERTIFIKAVIMASIS

Asmenys, baigę bazinius ICC koučingo mokymus ir atlikę ICC koučingo sertifikavimo užduotis, tampa tarptautiniais sertifikuotais ICC koučeriais, galinčiais teikti koučingo paslaugas visame pasaulyje.

KOUČINGAS IR NLP


KAS YRA NLP?

NLP (arba neurolingvistinis programavimas) yra metodas, veikiantis elgesio modelius, kuriuos formuoja patirtis (programavimas) ir kuriuos galima pakeisti siekiant konkrečių gyvenimo tikslų.

NLP sudaro trys dalys:

 • Pirmoji žodžio dalis neuro– nurodo poreikį žinoti ir suprasti mūsų nervų sistemos procesus, atsakingus už informacijos priėmimą, saugojimą ir tolesnį naudojimą;
 • Lingvistinis (kalbinis) pabrėžia kalbos įtaką žmogaus mąstymo ir veiksmų procese;
 • Programavimas rodo žmogaus mąstymo bei veiksmų sisteminį pobūdį ir seką.

Taigi NLP yra mokslas, orientuotas į tikslų įgyvendinimą. Koučingas eina koja kojon su NLP ir dirba su žmogaus pasąmone moko priimti save ir aplinkinį pasaulį tokį, koks jis yra, pamatyti ir išnaudoti galimybes, atsiveriančias net iš pažiūros neigiamoje situacijoje.

KOUČINGO POKALBIO STRUKTŪRA


KOUČINGO MOKYMŲ MODELIAI

Koučingo mokymai integruoja pagrindinius tarptautinius efektyviai veikiančius koučingo modelius:

 • Vidinis žaidimas (Timothy Gallwey);
 • Transformuojantis koučingas (Thomas Leonard);
 • Neurolingvistinis programavimas (Richard Bandler and John Grinder);
 • Ontologinis koučingas (Fernando Flores);
 • Integruoti koučingo modeliai (Ken Wilber);
 • Bihevioristinis koučingas vadovams.

KOUČINGO PROGRAMOS


KOUČINGO SPECIALIZACIJOS

BAZINIAI KOUČINGO MOKYMAI

Mokymuose įgysite ir tobulinsite pagrindinius įgūdžius, padedančius praktikuoti koučingą asmeniniame ir profesiniame gyvenime, prisijungsite prie tarptautinės ICC bendruomenės.

GYVENIMO KOUČINGO MOKYMAI

Gyvenimo koučingas prasideda nuo asmeninio gyvenimo klausimų. Tačiau praktikoje asmeninis ir profesinis gyvenimas – neatsiejami. Šis unikalus kursas sukurtas taip, kad koučeriai padėtų žmonėms subalansuoti savo gyvenimą ir siekti norimų tikslų.

VADOVŲ KOUČINGO MOKYMAI

Vadovų koučingo (Executive Business Coaching) mokymai – tai antrojo lygmens koučingo mokymai, skirti specialistams, koučeriams, norintiems dirbti su vadovais bei lyderiais. Pagrindiniai vadovų koučingo klausimai – strateginių sprendimų priėmimas ir lyderystė.

KOMANDŲ KOUČINGO MOKYMAI

Komandų koučingas – šiuo metu labiausiai auganti verslo koučingo sritis pasaulyje. Kai komandos dirba sklandžiai, darbuotojai jaučiasi patenkinti, verslo organizacijų rezultatai gerėja. Komandų koučingas veikia kaip gerai patikrintas verslo katalizatorius.


KOUČINGO SKYRIAI