02 spalio, 2018

Ar yra ko laukti Jūsų įmonėje?

„Darbuotojams visuomet sakau – jei tai, ką mes darome, mums neteikia malonumo, nėra jokios prasmės tai daryti. Mes galime uždirbti pinigus su malonumu arba be malonumo. Mes visi galime dirbti su ugnele, malonioje aplinkoje.“ 

Komentaro garso įrašą klausykite čia: Lyderio dilema.

Ar pastebėjote, kaip įvairių švenčių, įvykių laukia vaikai?

Iš pradžių jie laukia savo gimtadienio, tuomet laukia Kalėdų. O po Kalėdų vėl laukia gimtadienio, ir taip metai iš metų.

Dar jie laukia atostogų, kelionių, kada užaugs. 😊

Gyvenimas maloniai užpildytas laukimu.

Kaip atpažinsi seną širdyje žmogų? Jis nieko nebelaukia. Nelaukia Kalėdų, gimtadienio. Neturi tikslų ir planų.

Tai suvokus, visuomet gali pasitikrinti, ar esi jaunas, ar jau širdyje temsta.

Ar yra ko laukti Jūsų įmonėje?

Gal įdomios konferencijos, mokymų?  Gal bendros kelionės ar išvykos? Gal Kalėdinio baliaus? Gal naujo kavos aparato? Naujų įdomių projektų? Premijų, naujų kolegų?

Dar iškalbingesnis už laukimą yra nelaukimas. „Nelaukiu pirmadienio“, „nelaukiu savaitinio susirinkimo“, „nelaukiu susitikimo su klientu“.

Jei jums ar darbuotojams kyla tokių minčių – bėda. Kas iš to, kad švininėmis kojomis kažkur atvilksi savo kūną? Man regis, vadovas visuomet turi pasitikrinti, ar jis vis dar laukia savo kasdienių ir kassavaitinių darbų.

Idealistinis vaizdelis – darbuotojas visur atlekia kaip ant sparnų – turbūt irgi kelia šypseną. Visgi jei gyvenime ar darbe vien reikia, o ne „noriu“, dirbsiu beveik per prievartą.

Taip, būti motyvuotu, apsisprendusiu – kiekvieno asmeninė kompetencija. Visgi ir įmonė gali padėti.

Darbuotojams visuomet sakau – jei tai, ką mes darome, mums neteikia malonumo, nėra jokios prasmės tai daryti. Mes galime uždirbti pinigus su malonumu arba be malonumo. Mes visi galime dirbti su ugnele, malonioje aplinkoje. Jei tavęs netenkina tavo darbas, gali ieškoti kito, kuriame tenkintų. O jei nieko nedarai – malonėk neburbėti.

Kartą iš seminaro dalyvių sulaukiau replikos – kad malonumo darbe pabrėžimas – hedonizmo skatinimas. Tai kiekvieno pasirinkimas. Kas nori dirbti malonioje aplinkoje malonų darbą, o kas nemalonioje aplinkoje nemalonų.

Jei prieš jūsų akis – gamybos darbuotojai fabrike ir jums atrodo, kad jų darbas jiems nemalonus, klystate. Daugelis tyrimų parodo, kad gamybos darbuotojai ne mažiau džiaugiasi darbu nei dirbantys intelektualų darbą. Bet koks darbas gali būti ir yra svarbus bei prasmingas.

O grįžtant prie laukimo – kaip jūs užpildėte savo įmonės gyvenimą laukimu?

Iki pasimatymo kitą savaitę!

Dr. Alisa Miniotaite, vadovavimo ir lyderystės ekspertė, UAB „Alisa Management Laboratory“ įkūrėja, Baltijos šalių ICC koučingo trenerė, „Žinių radijo“ laidos „Lyderio dilema“ autorė.

Taip pat skaitykite

22 sausio, 2021

Alisa Miniotaitė: Ar gali lyderis rodyti silpnumą?

Dažnai diskusijose apie lyderystę iškyla klausimas, kiek lyderis gali rodyti savo silpnumą ir pažeidžiamumą. Yra...

DAUGIAU

13 sausio, 2021

Alisa Miniotaitė: Neabejojantis lyderis – pavojingas lyderis?

Žmonėms patinka ryškūs ir stiprūs lyderiai. Galima atsikvėpti: „yra kas pasirūpins manimi“. Analizuojant ir studijuojant...

DAUGIAU

08 sausio, 2021

Alisa Miniotaitė: Kam turi užtekti energijos?

Visi turime dvidešimt keturias valandas per parą. Įdomu, kad tai vienintelis dalykas, kurio kiekvienam priklauso...

DAUGIAU