21 sausio, 2019

Kodėl sunku paleisti?

„Ko nenorime paleisti? – Savo vaikų / Mylimųjų / Darbo / Pareigų / Projektų… To – su kuo esame susigyvenę, kas yra tapę mūsų gyvenimo dalimi. Turbūt buvome į tai investavę savo laiką, širdį, patyrę malonių emocijų, prasmės jausmą. Norime jį išlaikyti.“ – Dr. Alisa Miniotaitė, vadovavimo ir lyderystės ekspertė, ALISA MANAGEMENT LABORATORY įkūrėja, Baltijos šalių ICC koučingo trenerė, „Žinių radijo“ laidos „Lyderio dilema“ autorė.

Visą komentarą klausykite čia: Lyderio dilema: Kodėl sunku paleisti?

Šis komentaras subalansuotas moterims, bet tinka ir vyrams.

O jo tema – paleidimas.

Kodėl moterims? Susiduriu su moterų užklausomis šiuo klausimu ir gerokai rečiau – su vyrų. O galbūt vyrams nesinori šia tema kalbėti garsiai?

Ko nenorime paleisti?

– Savo vaikų
– Mylimųjų
– Darbo
– Pareigų
– Projektų…

To – su kuo esame susigyvenę, kas yra tapę mūsų gyvenimo dalimi. Turbūt buvome į tai investavę savo laiką, širdį, patyrę malonių emocijų, prasmės jausmą. Norime jį išlaikyti.

Kodėl nenorime paleisti? Netekti to, kas brangu – skauda, tuštumos jausmas – ne iš maloniųjų.

Netektis – viena iš mūsų gyvenimo duotybių. Norime to ar nenorime visuomet kažko netenkame. Pvz., dienos, jaunystės, artimųjų, o galiausiai ir savo gyvenimo.

Kai nenoriu ko nors paleisti, įsivaizduoju save įsitvėrusią į šaką srauniai tekančioje upėje. Iš visų jėgų laikausi, nenorėdama pasileisti ir plaukti pasroviui. Aišku, kad tai kvaila. Nepasileisti – tai nepamatyti, kas laukia už keliolikos metrų, tai nuolat būti įsitempus, priešintis gyvenimo tėkmei.

O paleisti – tai ramiai priimti Dievo dovanas, rinktis jas matyti. Jų tikrai bus.

Galime manyti, kad esame pajėgūs kontroliuoti gyvenimo įvykius, kitus žmones. Bandyti daryti jiems įtaką – įsitempus, susirietus ir uždusus apibėgti visus pašalius. Gal kam tai ir pavyksta. O galima stebėti galimybes, kurias gyvenimas teikia, ir jomis pasinaudoti.

Taigi, kai paleidžiame, kurį laiką plaukiame pasroviui. Kaip ežiukas rūke: „Tegu upė mane neša“, – tuomet pagalvojo ežiukas, giliai atsidusęs.

Turėdami galimybę kurį laiką pabūti su savimi.

Paleisti – tai ir būti atviru, smalsiu, pasitikėti likimu.

Iki kito pirmadienio!

Dr. Alisa Miniotaitė, vadovavimo ir lyderystės ekspertė, ALISA MANAGEMENT LABORATORY įkūrėja, Baltijos šalių ICC koučingo trenerė, „Žinių radijo“ laidos „Lyderio dilema“ autorė.

Šaltinis: Žinių radijas.

#lyderiodilema

Taip pat skaitykite

22 sausio, 2021

Alisa Miniotaitė: Ar gali lyderis rodyti silpnumą?

Dažnai diskusijose apie lyderystę iškyla klausimas, kiek lyderis gali rodyti savo silpnumą ir pažeidžiamumą. Yra...

DAUGIAU

13 sausio, 2021

Alisa Miniotaitė: Neabejojantis lyderis – pavojingas lyderis?

Žmonėms patinka ryškūs ir stiprūs lyderiai. Galima atsikvėpti: „yra kas pasirūpins manimi“. Analizuojant ir studijuojant...

DAUGIAU

08 sausio, 2021

Alisa Miniotaitė: Kam turi užtekti energijos?

Visi turime dvidešimt keturias valandas per parą. Įdomu, kad tai vienintelis dalykas, kurio kiekvienam priklauso...

DAUGIAU