26 spalio, 2021

Lyderio dilema: Lyderystė yra rūpestis

Rūpestis ar saugumas – vienas pamatinių poreikių, kurį atsinešame gimdami. Mumis rūpinosi mama ir/arba tėtis. Galbūt seneliai, o galbūt auklėtoja. Jei rūpinosi, augome saugūs ir sveiki. Tokio rūpesčio norime ir suaugę, tik dažnai neparodome, nesuprantame, siekiame jį gauti nesąmoningos manipuliacijos būdu. Aišku, suaugus jau niekas neprivalo mūsų globoti – turime patys savimi pasirūpinti. Savo fizine, psichologine ir dvasine gerove. Tai vis dar iššūkis daugeliui mūsų, „Lyderystė – tai rūpestis“, – kartą pasakė vienas kolega. Man, visų pirma, lyderystė -atsakomybės prisiėmimas. Lyderystė kur kas daugiau nei rūpestis. Tai tikslo turėjimas (viskas prasideda nuo tikslo, vizijos), tikėjimas savo tikslu, gebėjimas susitarti dėl jo su žmonėmis, žinojimas, kaip šį tikslą pasiekti, ryžtas, konkretūs darbai ir galiausiai – taip – rūpestis savo žmonėmis. Viskas apgaubta atsakomybės skėčiu.

Kuo rūpinasi mūsų lyderiai?

…………… (pavardę įrašykite patys) rūpinasi partijos išsaugojimu ir kaip laimėti, tiksliau visiškai neprakišti ateinančių rinkimų.

………….. žvelgia į veidrodį ir galvoja, kaip atrodo kitiems, kaip pasirodyti šauniau ir ką pasakyti, kad geriau skambėtų.

…………… strateguoja, kaip nugvelbti kairiosios ir dešiniosios pusės rinkėjus, skaičiuoja naujus potencialius Seimo perbėgėlius.

…………… rūpinasi, kaip išsrėbti privirtą košę ir vis dar atrodyti žvitriu bei šmaikščiu.

…………… tenka perdėlioti rinkėjų sutelkimo planą, nes atsirado naujas rimtas konkurentas.

…………… prasmego. Gal jaunatviškas entuziazmas išgaravo? Ką veikia? Laukia tikrųjų partijos lyderių nurodymų iš viršaus.

Turime pripažinti, kad …………… rūpinasi, kaip stabilizuoti Covid lovų užimtumą, sergamumo kreivę, kaip išgyventi dar 2-3 savaites.

Teisingų atsakymų lauksime komentaruose.

O kokio rūpesčio tikisi daugelis Lietuvos žmonių? Dėmesio, žinios apie viltį, palaikymo, paramos, sutelkimo. Kaip vaikai. O lyderis ir yra ne kas kita, o išmintinga mama ar tėvas savo vaikams. Net ir brandžiausiose visuomenėse lyderis turi suteikti saugumą. Ne atvirkščiai, kaip kartais matome dabar.

Taip, lyderystė – ir rūpestis KITU, ir kur kas kur kas daugiau.

Dr. Alisa Miniotaitė yra vadovavimo ir lyderystės ekspertė, UAB ALISA MANAGEMENT LABORATORY įkūrėja, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Lyderystės programos vadovė, sertifikuota ICC koučingo trenerė Baltijos šalims. 

Komentaras skelbtas  portale 15min.lt  ir Žinių radijo laidoje „Lyderio dilema“.

Taip pat skaitykite

30 lapkričio, 2021

Lyderio dilema: Atsėlinantis virtualus pasaulis: baisėtis, priimti, ignoruoti

Virtualios tikrovės technologijos – vienas labiausiai vystomų sektorių pasaulyje. Mūsų laukia virtualūs sporto klubai, komandinės...

DAUGIAU

23 lapkričio, 2021

Lyderio dilema: Atsakingo verslo viražai

Verslo socialinės atsakomybės dydis apibrėžiamas verslo mastu. Kuo daugiau visuomenės išteklių naudoja verslas, tuo labiau...

DAUGIAU

17 lapkričio, 2021

Lyderio dilema: Pasitikėjimo nėra ir nebus

Pagarbos ir pasitikėjimo stoka visuomenėje dažnai įvardijama Lietuvos nacionaline bėda ir kitu klausimu pereinama prie...

DAUGIAU